laugh
27 اسفند 1401 - 11:01

فعالیت ویژه ۴۴۱ بازرس بهداشت محیط در تعطیلات نوروزی

مدیر گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:۴۴۱ بازرس سلامت محیط و کار در قالب ۱۳۶  تیم بازرسی ،نظارت‌های بهداشتی ویژه  تعطیلات نوورزی و ایام ماه مبارک رمضان را بر عهده دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی مشهد، محمد باباخانی اظهارداشت: نظارت‌های مربوط به ماه مبارک رمضان را به دلیل همزمانی با ایام تعطیلات نوروز همزمان با شروع نظارت‌های نوروزی از 15 اسفند ماه آغاز کردیم و این برنامه تا ابتدای اردیبهشت ماه و تا روز عید سعید فطر ادامه دارد.

وی تصریح کرد: نظارت‌های بهداشتی ویژه ماه مبارک رمضان در 2 شیفت قبل از افطار (از ساعت 14 تا اذان مغرب) و پس از افطار (از زمان  افطار تا ساعت 21) خواهد بود، البته زمان نظارت پیش از افطار در مناطق اطراف حرم مطهر رضوی و ییلاقات طرقبه و شاندیز 3 ساعت بیشتر دیگر از مناطق بوده و در این مناطق تا ساعت 24 خواهد بود.

مدیر گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه نانوایی‌ها، آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها، فست‌فودها، اغذیه‌ها و قنادی‌ها در اولویت کاری نظارت‌های بهداشتی ماه مبارک رمضان است، خاطرنشان کرد: البته سایر واحدهای صنفی از جمله میوه‌ فروشی‌ها، مراکز عرضه گوشت، مرغ، ماهی و مواد پروتئینی و دیگر مجموعه‌های فعال هم مورد بازدید قرار می‌گیرند و این نظارت‌ها پس از افطار شامل تمامی واحدها بوده است، اما در قبل از افطار بیشتر موارد اشاره شده مدنظر است.

باباخانی افزود: 136 تیم بازرسی و 441 بازرس سلامت محیط و کار نظارت‌های بهداشتی ویژه ایام ماه مبارک رمضان را بر عهده دارند که 50 درصد این تیم‌ها و افراد در شهر مشهد و همین میزان در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مستقر هستند.

وی با تأکید بر اینکه در هفته اول اجرای طرح نظارتی ماه مبارک رمضان چندین مورد اخطار و پلمب در شهرهای مختلف حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشتیم، در فاصله زمانی 15 تا 21 اسفند ماه امسال 9281 بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی داشتیم و در این بازدیدها 749 اقدام قانونی داشتیم و در کنار آن 1796 بازدید نیز از اماکن عمومی داشتیم که نتیجه آن منجر به انجام 163 اقدام قانونی شده است که این موارد شامل اخطار، پلمب و معرفی به دادگاه بوده است.

مدیر گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: سامانه 190 در تمامی روزهای کاری و تعطیل به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به‌هنگام و رسیدگی به‌موقع به شکایات مردمی در حوزه بهداشت و سلامت محیط بوده و مردم می‌توانند با گرفتن کد 2 به کارشناس مربوطه وصل شوند.

انتهای پیام/28‌2/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098711